Z radością informujemy Was o nowej inicjatywie crowdfundowej jaką podjęliśmy przy pomocy portalu “Katolikwspiera.pl”, który służy wsparciu ważnych pomysłów ewangelizacyjnych.

Nasza Fundacja właśnie uruchomiła zbiórkę funduszy na roczne stypendium dla Ks. Piotra Staryszaka, który rozpoczął studia na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, na Wydziale teologii dogmatycznej.

Ks. Piotr Staryszak urodził się w 1990 r., pochodzi z diecezji rzeszowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 4 lata temu. W latach 2015-2018 pełnił posługę w parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie, a następnie w parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie. Od dziecka jest związany z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Ma świetny kontakt z młodzieżą, w obu parafiach moderował dla niej spotkania. Ksiądz Piotr lubi górskie wędrówki z młodymi, wycieczki rowerowe oraz muzykę klasyczną. Jednak najbardziej ceni czas spędzony z ludźmi i stara się im pomagać. Jego kapłańskie motto brzmi: „Bądź wola Twoja” (Mt 6,10). Studia w Rzymie odbiera jako kolejny etap misji powierzonej mu przez Pana Boga. Cieszy się, że będzie mógł pogłębić swoją wiarę, zdobyć szersze wykształcenie oraz kształtować charakter w ramach pracy nad sobą, a dzięki temu lepiej służyć Kościołowi – być lepszym księdzem.

Chcemy przez najbliższe dwa miesiące tj. do 31 grudnia 2019 r. zebrać kwotę 21 500 zł. W tym celu przygotowaliśmy projekt na stronie “katolikwspiera.pl” oraz nagraliśmy specjalny film reklamowy podkreślający potrzebę wspierania księży: https://www.katolikwspiera.pl/stypendium-na-studia-w-rzymie-dla-ks-piotra-staryszaka.htmlBez waszego udziału, wparcia i pomocy ten projekt się nie uda!

Bardzo prosimy o rozesłanie informacji o tej inicjatywie do swoich znajomych, rodziny i przyjaciół.

Zróbmy wszystko, aby zebrać konieczną kwotę, bo jak mówi Papież Franciszek „Królestwo Boże buduje się dzień po dniu”.

Fundacja FURCA

Furca.org