A może tym razem zamiast otrzymać prezent sam go ofiarujesz?

Zbliżają się Twoje urodziny?

Poproś przyjaciół i bliskich, by zamiast kupowania zwyczajowych czekoladek, butelki wina czy książki wsparli ważny dla Ciebie cel. W ten sposób pomożesz nam kształcić księży i dotrzesz z informacją o naszych działaniach do szerszego grona osób.

Okolicznościowe zbiórki pieniędzy cieszą się coraz większą popularnością i dotyczą nie tylko urodzin. Równie często słyszy się, że np. państwo młodzi rezygnują z kwiatów i proszą, by zamiast tego wesprzeć jakiś ważny dla nich cel czy fundację. 

Urodzinowa zbiórka

Mechanizm myślenia jest bardzo prosty: z okazji urodzin, imienin czy innych okazji jak np. rocznica ślubu zwyczajowo otrzymuje się większe bądź mniejsze upominki. Prezenty jak to prezenty – bywają bardziej lub mniej udane i służą przede wszystkim sprawieniu przyjemności jubilatowi. I dobrze, bo każdemu należy się odrobina przyjemności w jego dniu. Urodzinowa zbiórka to sposób na to, by w prosty sposób, bo „zrzekając się” po prostu upominku, zrobić coś dla innych, co zaprocentuje w przyszłości i będzie częścią czegoś większego. Działa tu także efekt skali – to tak jak gdyby Twoi bliscy i znajomi „złożyli się” na jeden prezent, ale w tym przypadku wcale nie muszą się ze sobą umawiać na składkę, mogą pochodzić z całego świata, a nawet znać siebie nawzajem.

Zorganizuj zbiórkę w 3 prostych krokach:

Poproś swoich gości o datek zamiast prezentu

Poproś swoich gości, aby tym razem zamiast prezentu przekazali „czekoladkowy datek” na stypendystów Fundacji Rzymskiego Centrum Akademickiego.

Wyślij link do zakładki dla wpłat online

Wyślij im link do strony WPŁATY i/lub ulotkę, którą możesz pobrać TUTAJ.

Ustaw puszkę na datki w widocznym miejscu puszkę.

W czasie uroczystości ustaw w widocznym miejscu puszkę. Niektórzy z Twoich gości mogą chcieć przekazać darowiznę w gotówce.

Dołóż cegiełkę do budowanego przez nas dzieła

Jeśli zatem jesteś gotowy na to, by – chociażby tylko w tym roku – zrezygnować z części urodzinowych niespodzianek i dołożyć swoją cegiełkę do budowanego przez nas dzieła – będziemy nie tylko szczerze wdzięczni, ale też zapewniamy, że nie zapomnimy o Tobie w modlitwie (uznajmy to za alternatywną formę czekoladek). Datki, które otrzymamy ze zbiórek przeznaczymy w całości dla tegorocznych stypendystów Fundacji. Listę wszystkich stypendystów Fundacji możesz zobaczyć TUTAJ 

Furca.org