Zamiast prezentu…

Zbliżają się Twoje urodziny? A może tym razem zamiast otrzymać prezent sam go ofiarujesz? Poproś przyjaciół i bliskich, by zamiast kupowania zwyczajowych czekoladek, butelki wina czy książki wsparli ważny dla Ciebie cel. W ten sposób pomożesz nam kształcić księży i dotrzesz z informacją o naszych działaniach do szerszego grona osób.

Okolicznościowe zbiórki pieniędzy cieszą się coraz większą popularnością i dotyczą nie tylko urodzin. Równie często słyszy się, że np. państwo młodzi rezygnują z kwiatów i proszą, by zamiast tego wesprzeć jakiś ważny dla nich cel czy fundację. 

Mechanizm myślenia jest bardzo prosty: z okazji urodzin, imienin czy innych okazji jak np. rocznica ślubu zwyczajowo otrzymuje się większe bądź mniejsze upominki. Prezenty jak to prezenty – bywają bardziej lub mniej udane i służą przede wszystkim sprawieniu przyjemności jubilatowi. I dobrze, bo każdemu należy się odrobina przyjemności w jego dniu. Urodzinowa zbiórka to sposób na to, by w prosty sposób, bo „zrzekając się” po prostu upominku, zrobić coś dla innych, co zaprocentuje w przyszłości i będzie częścią czegoś większego. Działa tu także efekt skali – to tak jak gdyby Twoi bliscy i znajomi „złożyli się” na jeden prezent, ale w tym przypadku wcale nie muszą się ze sobą umawiać na składkę, mogą pochodzić z całego świata, a nawet znać siebie nawzajem.

W 3 prostych krokach:

Poproś swoich gości, aby tym razem zamiast prezentu przekazali „czekoladkowy datek” na stypendystów Fundacji Rzymskiego Centrum Akademickiego.

Wyślij im link do strony WPŁATY i/lub ulotkę, którą możesz pobrać TUTAJ.

W czasie uroczystości ustaw w widocznym miejscu puszkę. Niektórzy z Twoich gości mogą chcieć przekazać darowiznę w gotówce.

Jeśli zatem jesteś gotowy na to, by – chociażby tylko w tym roku – zrezygnować z części urodzinowych niespodzianek i dołożyć swoją cegiełkę do budowanego przez nas dzieła – będziemy nie tylko szczerze wdzięczni, ale też zapewniamy, że nie zapomnimy o Tobie w modlitwie (uznajmy to za alternatywną formę czekoladek). Datki, które otrzymamy ze zbiórek przeznaczymy w całości dla tegorocznych stypendystów Fundacji. Listę wszystkich stypendystów Fundacji możesz zobaczyć TUTAJ 

Furca.org