Lokalizacja

Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża znajduje się w zabytkowym centrum Rzymu, w Palazzo di Sant’Apollinare, na północnym rogu Piazza Navona, pomiędzy Tybrem i Panteonem.

Budynek został zaprojektowany przez architekta Ferdinando Fuga (1699-1781) i został niedawno odnowiony i dostosowany by pomieścić ponad 1500 studentów, z ponad 70 krajów na całym świecie, jak również setki gości konferencji i licznych spotkań.

Biblioteka i Centrum Badawcze, gdzie większość profesorów ma biura, położone są w kompleksie znajdującym się między Via dei Farnesi i Via di San Girolamo della Carità. Tam też znajduje się Wydział Komunikacji Społecznej ze swoimi studiami telewizyjnymi i radiowymi.

Szczególnym doświadczeniem studentów, którzy studiują w Rzymie, sercu chrześcijaństwa, blisko Ojca Świętego, jest głębsze odczuwanie jedności Kościoła.

Rektor Seminarium Duchownego w Krakowie powiedział mi kilka razy, że dla tych, którzy mają szczęście studiować w stolicy chrześcijaństwa, jest ważniejsze, żeby „nauczyć się samego Rzymu” niż po prostu uczyć się (mimo wszystko, doktorat z teologii można zdobyć gdzie indziej!). Próbowałem posłuchać jego zaleceń. (…) I tak się stało.

Św. Jan Paweł II

Furca.org