Ks. Grzegorz Kmiecik

Ks. Grzegorz o swojej drodze na Uniwersytet Pampeluny:

Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Potem krótki epizod ze zdanym egzaminem na Uniwersytet Jagielloński (matematyka), jednak zrezygnowałem i w 2004 r. wstąpiłem do kieleckiego seminarium. Po jego ukończeniu trafiłem do parafii p.w. Bożego Ciała w Busku-Zdroju. Posługiwałem tam przez trzy lata i katechizowałem w szkole podstawowej. Później pełniłem służbę kapłańską w par. p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach i uczyłem w technikum fryzjerskim. Po roku czasu przeszedłem do par. p.w. św. Michała Archanioła w Koniecpolu. Tam również służyłem przez rok ucząc w 6-tej klasie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkole zawodowej.

Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza zostałem wysłany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego, które rozpocząłem we wrześniu 2015 roku. Mimo, że nie sam podejmowałem decyzję, myślę że kierunek ten jest zgodny z moimi zainteresowaniami. Przede wszystkim stawia duże wyzwanie, (nie tylko nauka języka, ale i sam kierunek wymaga wytężonej pracy) a także daje wielkie zadanie. Póki co sporo nauki przede mną (trzy lata), więc trudno powiedzieć, co będzie potem. Na ten czas należy powiedzieć tylko tyle, aby Pan Bóg dał siły i łaskę, by jak najlepiej wykorzystać czas i posiąść odpowiednią wiedzę i zdobyć jak najwięcej umiejętności.

Po przyjeździe do Pampeluny cały świat okazuje się nowy. Nowi ludzie, nowy język. Wszystko jest inne i trzeba jak najszybciej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mam nadzieję, że z Bożą pomocą i pomocą życzliwych ludzi, jakich tu spotkałem, uda mi się rozwinąć jak najlepiej.

Furca.org