Ks. Michał Skierkowski

Ksiądz Michał urodził się w 1991 r. w Słupsku jako drugi syn Teresy i Andrzeja Skierkowskich. Ma starszego brata Tomasza. Pierwsze 9 lat życia spędził w Słupsku. Przeprowadziwszy się do Warszawy zamieszkał na terenie parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie-Tarchominie. W parafii związany był z Liturgiczną Służbą Ołtarza jako ministrant i lektor oraz był członkiem wspólnoty młodzieżowej Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Po zdaniu matury wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko-praskiej. Obronił magisterium z teologii (teologia fundamentalna)w 2015 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod kierunkiem ks. prof. UKSW dr hab. Waldemara Cisło. Przyjął święcenia kapłańskie 03.06.2017 r. z rąk ks. abp Henryka Hosera.

Po święceniach posługiwał jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Dobrem (2017-2020) oraz w parafii św. Izydora w Markach (2020-2021). W pracy duszpasterskiej był katechetą w szkołach podstawowych, opiekował się wspólnotami: służby liturgicznej, Ruchu Światło-Życie, bractwa adoracyjnego, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, przygotowywał dzieci i młodzież do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Po święceniach kontynuował studia z teologii dogmatycznej na Akademii Katolickiej w Warszawie.

W 2021 r. dzięki wsparciu fundacji FURCA rozpoczął studia z zakresu teologii duchowości na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

 

 

Furca.org