Ks. Mirosław Smyrak

Ks. Mirosław urodził się 15 maja 1989 r. w Suchej Beskidzkiej. Pochodzi z niewielkiej wioski Kojszówki położonej w województwie małopolskim, na terenie parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. W rodzinnej miejscowości wychowywał się w katolickiej rodzinie wraz z trzema braćmi. Tam też chodził do Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina oraz stawiał pierwsze kroki w gronie Służby Liturgicznej Ołtarza.

W 2008 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej. Po maturze zamieszkał w Krakowie i rozpoczął studia z Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Rolniczym. Podążając za głosem Bożego powołania w 2009 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. 30 maja 2015 przyjął święcenia kapłańskie z rąk Metropolity Krakowskiego Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

W latach 2015-2018 był wikariuszem w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach. W trakcie posługi prowadził katechezę wśród młodzieży w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach, a także pełnił funkcję moderatora parafialnego Ruchu Światło-Życie, Służby Liturgicznej Ołtarza oraz opiekuna chóru parafialnego Laudate Dominum.

Kolejnym miejscem jego posługiwania (2018-2022) była parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Płokach, gdzie pełnił obowiązki wikariusza i katechety w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Płokach oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Czyżówce. W tym czasie opiekował się scholą parafialną oraz Służbą Liturgiczną Ołtarza. Posługę duszpasterską łączył ze studiami z zakresu prawa na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie uzyskując w 2022 r. tytuł magistra (licencjata).

Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego został skierowany na studia specjalistyczne z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

„Bardzo dziękuję Fundacji FURCA za udzielone wsparcie, które jak ufam pomoże mi jeszcze lepiej służyć Bogu i Kościołowi w dziele do którego mnie wyznaczył.”

 

 

Furca.org