Ks. Paweł Grzesiak

Nazywam się Paweł Grzesiak. Jestem młodym księdzem. Urodziłem się 27 lat temu w Braniewie, pierwszej stolicy Warmii. Wychowałem się w chrześcijańskiej rodzinie. Rodzice zadbali bym tam przyjął wszystkie sakramenty chrześcijańskiego wtajemniczenia oraz przeszedł całą ścieżkę edukacyjną kończąc ją z wyróżnieniem.

Codziennie otwierając okno mojego pokoju widziałem stare budynki Hosianum – pierwszego seminarium w Polsce – i górującą nad całym miastem wieżę kościoła św Katarzyny. Parafii w której uczyłem się posługi, jako ministrant, lektor i ceremoniarz zbliżałem się do ołtarza by w końcu stanąć za nim jako kapłan.

Zdawszy egzamin maturalny, postanowiłem odpowiedzieć na wezwanie, które skierował do mnie Bóg, powołanie do służby człowiekowi drogą kapłaństwa. Wkroczyłem w mury Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie w 2010 roku. Przez sześć lat gruntownej formacji ludzkiej, naukowej, duchowej i pastoralnej utwierdziłem się w powziętym wyborze. W 2016 roku w olsztyńskiej katedrze przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk abp Wojciecha Ziemby. Dekretem księdza Arcybiskupa właśnie w olsztyńskiej Katedrze rozpocząłem swoją posługę jako wikariusz. Przez dwa lata uczyłem także w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego. Pracowałem z ambitną młodzieżą, która zadając wiele pytań, szukała i nieustannie szuka swojej drogi do Boga.

Po dwóch latach posługi abp Józef Górzyński skierował mnie na studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej na Uniwersytet Świętego Krzyża w Rzymie. Odczytuję to jako wspaniałą okazję by poszerzyć swoją wiedzę i pogłębić wiarę. Wierzę, ze dzięki studiom znajdę choć kilka odpowiedzi na pytania stawiane mi zwłaszcza przez młodych, pytania, które często są echem także moich przemilczanych przemyśleń. Wdzięczny jestem Bogu i wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy przyczynili się do stworzenia mi tej przestrzeni dla osobowego rozwoju. Każdego ogarniam wdzięczną i serdeczną modlitwą!

Furca.org