Ks. Piotr Misztal

Ksiądz Piotr urodził się w Busku-Zdroju. W tym mieście ukończył szkołę podstawową, gimnazjum, jak również szkołę średnią.

Odkąd tylko pamiętam należałem do parafii Niepokalanego Poczęcia w Busku-Zdroju. To tutaj w najwcześniejszych latach do kościoła przyprowadzała mnie moja mama. Po przyjęciu pierwszej Komunii Świętej  służyłem w tej parafii jako ministrant. Sądzę, że jest to jeden z czynników, który wpłynął na wybór obranej przeze mnie drogi. Mogłem wtedy przyglądać się życiu wielu kapłanów na czele z księdzem proboszczem, którzy byli dla mnie wzorem. Drugą rzeczą, która mogła doprowadzić mnie do rozpoznania powołania, jest praca mojej siostry katechetki, która uczył mnie w Szkole Podstawowej. To ona zachęciła mnie do udziału w olimpiadach biblijnych i  w ten sposób pobudziła do lektury Pisma Świętego.

Po maturze złożył dokumenty w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach i rozpoczął formację od października 2012 r. „Był to wspaniały czas pogłębiania wiary i wiedzy. Miałem szansę spotkać tu kapłanów, którzy budzili mój podziw i szacunek, jak również wyjątkową wspólnotę mojego rocznika”.

Na diakona został wyświęcony 13 maja 2017 roku równo w stulecie objawień fatimiskich. Święcenia prezbiteriatu przyjął 26 maja 2018 roku z rąk księdza biskupa ordynariusza kieleckiego Jana Piotrowskiego. W tym samym roku został skierowany do posługi w niewielkiej parafii Łosień, położonej blisko podkieleckiego Piekowszowa.

Większość mojego czasu pochłaniała praca w szkołach podstawowych w Korczynie i Łosieniu. „Muszę przyznać, że zawsze budowałem się przykładem wiary wspólnoty parafialnej i księdza proboszcza. To doświadczenie na trwałe pozostanie w mojej pamięci”.

Furca.org