Ks. Zbigniew Sapiejewski

Urodziłem się w Warszawie w 1988 roku w rodzinie katolickiej. Jestem trzecim z ośmiorga dzieci – piszę o tym chętnie i z dumą. Lata młodości spędziłem ze wspólnotą Ruchu Rodzin Nazaretańskich w warszawsko-praskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

Na swojej drodze spotkałem wielu świętych kapłanów, którym bardzo dużo zawdzięczam. Dziękuję Bogu, że mogę sam jako ksiądz spłacać dług dobra, które otrzymałem w ciągu swojego życia. Swoją drogę kapłańską rozpocząłem 1 czerwca 2013 roku po sześciu latach formacji w seminarium diecezji warszawsko-praskiej. Praca naukowa, którą napisałem z dziedziny nowotestamentowej na tytuł magistra, nosi tytuł „Funkcje motywu przybycia Greków w 12 rozdziale Ewangelii według św. Jana”.

Trzy lata swojej posługi kapłańskiej spędziłem w Sulejówku w parafii pw. Maryi Matki Kościoła. Do moich zadań należała opieka nad ministrantami i lektorami, bielankami, scholą, Domowym Kościołem; prowadziłem niedzielną Mszę Świętą z udziałem dzieci. Mogłem zdobyć doświadczenie katechetyczne w pracy z przedszkolakami, w nauczaniu początkowym, z gimnazjalistami. Miałem też okazję współpracować ze Skautami Europy, środowiskiem Narodowego Sulejówka, oraz wieloma parafianami gorliwymi o sprawy Kościoła i parafii; takich w Sulejówku nie brakuje. Najważniejszą, najpiękniejszą i dającą poczucie szczęścia posługą jest dla mnie posługa sakramentalna.

Dziedzina jaką mam z przeznaczenia moich Przełożonych studiować na Uniwersytecie Nawarry (teologia fundamentalna) należy do moich ścisłych zainteresowań, co odczytuję jako jeden z wielu znaków Bożej Opatrzności.

Furca.org