Uniwersytet wykorzystując swój potencjał naukowy chce służyć wszystkim wiernym i odpowiadać na potrzeby współczesnego świata. W maju 2017 w ramach Projektu „Family & Media” inicjuje na Wydziale Komunikacji pierwszy kurs online na temat Rodziny i mediów: „Jak w odpowiedzialny sposób korzystać z mediów”.

Jest to 10 lekcji video, które analizują związek rodziny ze środkami komunikacji patrząc realistycznie, krytycznie i pozytywnie na treści, które wpływają na społeczeństwo przez media wśród których są film, seriale, gry komputerowe, media społecznościowe, opowiadania różnego gatunku, itp.

Na kurs można się zapisywać do 10 maja. Kurs składa się z serii lekcji wideo, które można zobaczyć w każdym momencie i w każdej lokalizacji odpowiedniej dla użytkownika. Oprócz lekcji wideo są laboratoria dydaktyczne, również dostępne online, zawierają one test i quiz w celu przećwiczenia poruszanych tematów.

Naszymi redaktorami są nauczyciele uniwersyteccy eksperci w dziedzinie etyki komunikacji społecznej. Oto niektóre tematy:

  1. Rodzina i sposoby społecznej komunikacji
  2. Edukować w mediach i z mediami. Narracja w telewizji i w kinie
  3. Edukować w mediach i z mediami. Narracja literacka
  4. Rodzina i dziennikarstwo
  5. Internet celem poznania i komunikacji
  6. Gry komputerowe
  7. Rodzina i Wiara

Kolejnym wydarzeniem na uniwersytecie była VII Międzynarodowa Konferencja „Poetyka & Chrześcijaństwo” zorganizowana przez Wydział Komunikacji w dniach 27-28 kwietnia 2017 a tematem jej był „Dostojewski: życie w misterium”.

Celem spotkania jest pogłębienie zależności pomiędzy chrześcijaństwem wielkiego pisarza pochodzenia rosyjskiego oraz sensem pustki współczesnego człowieka. Zamiarem spotkania jest przeanalizowanie jego twórczości w perspektywie interdyscyplinarnej (od teologi poprzez antropologię a skończywszy na sztuce filmowej) uwypuklając, wielopłaszczyznowość myśli i twórczości, w sposób w który Dostojewski pozwala nam na wkroczenie w misterium Boga i człowieka i co nam mówi dzisiaj.

Furca.org