Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża rozpoczął Nowy Rok ciekawymi kursami i wykładami.
11 stycznia przypadało święto Patrona Wydziału Prawa Kanonicznego Św Rajmunda z Penyafort. Z tej okazji w Auli Álvaro del Portillo, profesor Javier Ferrer Ortiz z Uniwersytetu w Saragosie poprowadził wykład na temat “korzyści obywatelskie z małżeństwa kanonicznego w zsekularyzowanym społeczeństwie”
Natomiast 9 stycznia 2018 rozpoczął się Kurs Uniwersytecki “Wielkie tradycje religijne. Historia, znaczenie, doświadczenie społeczne”. Kurs jest organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem ISCOM i przy współpracy z Uniwersyteckim Instytutem Studiów nad krajami Arabskimi i Islamem i przy udziale Uniwersyteckiego Konsylium Dialogu Międzyreligijnymi.
Kurs ma na celu dostarczenie “ informacji na temat podstawowych tradycji religijnych, które jako takie maja wpływ na kształtowanie różnych kultur, wpływają na kształt społeczny, na systemy prawne, na życie polityczne i ekonomiczne poszczególnych krajów” tłumaczą organizatorzy.
W każdy wtorek od 9 stycznia do 6 marca, została przewidziana 2,5 godzinna sesja z profesorami i ekspertami chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu.

Furca.org