We wrześniu 2020 r. zakończył długoletnią posługę na stanowisku rzecznika Kurii Diecezji Sandomierskiej ks. Tomasz Lis. Natomiast w lutym bieżącego roku dekretem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza nowym rzecznikiem został absolwent komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie ks. Grzegorz Słodkowski.

Ks. Grzegorz urodził się 14 stycznia 1990 r. jako siódme dziecko Stanisława i Heleny. Wychowywał się w Osieku, w małej miejscowości w województwie świętokrzyskim. Tam rozpoczął swoją edukację, począwszy od przedszkola, poprzez szkołę podstawową i gimnazjum, kończąc na szkole średniej.

W 2009 roku zaraz po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. 10 maja 2014 r. w Osieku –
w kościele parafialnym – ks. bp Edward Frankowski udzielił mu święceń diakonatu. Swoją drogę kapłańską rozpoczął 19 czerwca 2015 r., kiedy po sześciu latach formacji, ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił mu święceń prezbiteratu.

Pierwszą parafią, w której przyszło mu posługiwać, była par. p.w. św. Floriana
w Stalowej Woli. Do głównych zadań młodego kapłana należała opieka nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, scholą, Ruchem Światło-Życie. Doświadczenie katechetyczne zdobywał w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 w Stalowej Woli.

Furca.org