Ksiądz Wojciech Woźny absolwentem Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Św. Krzyża w Rzymie. W niedzielę 7 lutego 2016 godz. 12:00 ks. Wojciech odprawił swoją pierwszą uroczystą Mszę Św. w rodzinnej parafii w Kórniku. Publikujemy fragment notki z parafialnego miesięcznika:

Kościół parafialny p.w. Wszystkich Świętych wypełnił się po brzegi ponieważ, oprócz rodziny i przyjaciół ks. Wojciecha, na Mszę Św. przybyło wielu mieszkańców Kórnika.

Najpierw prymicjant udał się na probostwo, by założyć szaty liturgiczne, a następnie otrzymał błogosławieństwo od swoich rodziców, którym podziękował za wychowanie i przekazanie wiary. W asyście rodziny, Kapłanów, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej i Służby Liturgicznej w uroczystej procesji ks. Wojciech Woźny wszedł do kościoła i rozpoczęła się Msza Św. Oprawę muzyczną podczas liturgii zapewnił Zespół Dziewczęcy Tutti Santi przy wsparciu organisty Grzegorza.

Po komunii przedstawiciele Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Ministrantów oraz Żywego Różańca złożyli życzenia ks. Wojciechowi, który po zakończone Eucharystii udzielił wszystkim zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

Parafianie oraz przyjaciele ks. Wojciecha zoorganizowali zbiórkę na rzecz Fundacji FURCA, która wspiera stypendiami kapłanów odbywających studia w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Św. Krzyża.

Ks. Wojciech Woźny jest kapłanem Prałatury Opus Dei, otrzymał święcenia kapłańskie 9 maja 2015 roku w Rzymie, z rąk Księdza Biskupa Javiera Echevarríi, Prałata Opus Dei.

 

Furca.org