Ks. Paweł Rytel-Adrianik kończy 5-letnią kadencję rzecznika KEP, gdyż z dniem 1 lipca zostanie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej.
W związku z powołaniem ks. Pawła Rytel-Andrianika na stanowisko szefa ds. komunikacji zagranicznej, przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki powiedział dla portalu Episkopat.pl, że Kościół w Polsce ma „wiele treści do przekazania za granicę”. – Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach. Cieszę się z tego, że dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej będzie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest osobą kompetentną do podjęcia tego zadania – podkreślił.
Ks. Paweł Rytel-Andrianik jest magistrem teologii, licencjuszem teologii biblijnej, licencjuszem nauk biblijnych i archeologii, mistrzem w studiach orientalnych, nauczycielem tytularnym w zakresie Biblii i archeologii, doktorem nauk biblijnych oraz doktorem studiów orientalnych. Studiował w Rzymie (PUSC), Jerozolimie i Oxfordzie. Posługuje się 16 językami obcymi, m.in. angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i współczesnym hebrajskim.
Księdzu Pawłowi życzmy dalszych sukcesów i opieki Opatrzności Bożej w pełnieniu nowej posługi.

Furca.org