Wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Wydziału Komunikacji

W piątek 27 kwietnia 2018 r. profesorowie i studenci z Papieskiego Uniwersytetu Krzyża Świętego uczcili św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Wydziału Komunikacji.

Profesorowie i studenci rozpoczęli wspólne świętowanie od modlitwy w ciągu dnia w Bazylice Santa Maria sopra Minerva w Rzymie. W trakcie modlitwy brewiarzowej Słowo Boże do zebranych w kościele skierował ks. prof. Cristian Mendoza, wykładowca Ekonomii. W krótkim kazaniu przedstawił życiorys świętej ze Sieny, a także wyjaśnił, że św. Katarzyna została ogłoszona patronką Wydziału ze względu na jej umiejętności prowadzenia dialogu w trudnych czasach Kościoła. Po zakończonej modlitwie delegacja studentów złożyła kwiaty przy grobie św. Katarzyny.

Kolejnym punktem programu była konferencja naukowa na temat historii powstawania Wydziału Komunikacji pt. „Marzenie się spełniło”. Początki Wydziału przedstawił ks. prof. Mariano Fazio, v-ce Wielki Kanclerz Papieskiego Uniwersytetu Krzyża Świętego i pierwszy dziekan Wydziału Komunikacji Instytucjonalnej.

Świadectwo cierpienia ludzkości – spotkanie z reporterem wojennym na Wydziale Komunikacji

Z inicjatywy wydziału Komunikacji, w środę  9 maja 2018 roku odbyło się spotkanie z fotoreporterem wojennym Jamesem Nachtwey-em na temat “Świadectwo Cierpienia ludzkości”.

Jest on dwukrotnym zdobywcą nagrody World Press Photo, na swoim osobistym portalu internetowym wita on odwiedzających zdaniem: “Jestem świadkiem, a te fotografie to moje świadectwo. Zdarzenia, które zachowuję na kliszy fotograficznej nie powinny zostać zapomniane i nie mogą się powtórzyć”.

Urodził się w Stanach Zjednoczonych w  roku 1948, jest fotografem samoukiem po kierunku sztuka i nauki polityczne. Zaczynał swoja karierę jako dziennikarz – fotografik w mieście Nowy Meksyk. W 1980 r. przeniósł się do Nowego Jorku gdzie zaczął pracę na własny rachunek jako  freelance-r. Poświęcił swoją karierę na uwiecznianiu konfliktów wojennych oraz plag społecznych w różnych zakątkach świata a w szczególności w Afryce centralnej, na Bliskim Wschodzie i w Czeczeni. Pracował dla Time-sa od 1984. Jest członkiem Agencji Fotograficznej Magnum od 1986 roku.

Furca.org