Ostatnie półrocze był to wyjątkowy, nietypowy czas zajęć i egzaminów. Z powodu pandemii koronawirusa studenci odbywali swoje zajęcia , a także egzaminy online. Wielu z nich wróciło do Polski, bo także z rodzinnego domu mogli łączyć się ze swoimi profesorami. Z jednej strony jak przyznawali sami studenci w tym okresie mieli więcej czasu i spokoju na samodzielna naukę, ale z drugiej strony  bardzo brakowało im dostępu do bibliotek i wielu przydatnych lektur, podręczników. Również po raz kolejny mogli się przekonać o kompetencji nie tylko profesorów, ale także całej kadry odpowiedzialnej za nauczanie online. Korzystali z różnych sposobów przekazywania wiedzy: czasem była to wideokonferencja przez Skype’a, Zoom’a czy Google Meet, czasem były to filmy z wykładami nagranymi przez profesorów, a czasem po prostu wskazówki lektur. Profesorowie także w tym czasie byli bardzo dyspozycyjni w udzielaniu odpowiedzi wszelkie pytania i wątpliwości.

W rezultacie wszyscy studenci zaliczyli kolejny rok, uzyskując nawet bardzo wysokie noty. Także odbyły się obrony licencjatu. Przebiegały one już na „żywo” w czerwcu z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Teraz studenci udali się na zasłużone wakacje aby zregenerować siły fizyczne i psychiczne, choć pandemia także im pokrzyżowała wiele planów.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi relacjami z przebiegu tego roku akademickiego:

Ks. Maciej Biedroń

Ks .Paweł Labuda

Ks. Przemysław Lech

A tak wspominał swój pierwszy rok nauki 2018/2019  i wakacje ks. Paweł Grzesiak.

Furca.org