29 maja 2021 roku Uniwersytet Navarry w Pamplonie cieszył się aktem nadania tytułu licencjata teologii 33 studentom. Wśród nich znalazło się pięciu księży z Polski: ks. Maciej Biedroń (diecezja tarnowska), ks. Michał Buraczyński (diecezja warszawsko-praska), ks. Łukasz Duda (archidiecezja warszawska), ks. Piotr Hoffmann (archidiecezja poznańska) i ks. Tomasz Zych (diecezja sandomierska). Czterech obroniło licencjat z dziedziny teologii moralnej i duchowości i jeden z teologii dogmatycznej.

Po zdaniu egzaminów semestralnych, 25 maja, przyszedł czas na zaprezentowanie prac licencjackich, które oceniała komisja złożona z trzech profesorów. Natomiast 28 maja odbył się egzamin licencjacki, w czasie którego każdy student miał za zadanie wygłosić wykład na jeden z wylosowanych tematów i odpowiedzieć na pytania trybunału profesorów.

Mamy świadomość, iż to osiągnięcie zdobycia tytułu licencjata teologii było możliwe dzięki wielkiemu wsparciu wielu ludzi nam życzliwych, którzy wspierali nas modlitwą i pomocą materialną.

Dziękujemy więc Fundacji Furca oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy i wsparcia kapłanów – studentów. Teraz, jako księża z tytułem licencjata teologii, pragniemy wypełnić słowa, które wypowiedział do nas wicedziekan Uniwersytetu Navarry, ksiądz César Izquierdo: „Teraz musicie zrozumieć dobrze doświadczenie «wyjścia», co oznacza wyjść poza siebie, oddać się służbie misji i przynieść owoce”. Dziękujemy więc za wspaniałe doświadczenie studiów na Uniwersytecie Navarry i pragniemy wykorzystać to doświadczenie w głoszeniu Ewangelii i służbie Kościołowi, czego świat dziś bardzo potrzebuje.

opr. ks. Maciej Biedroń (diecezja tarnowska)

Podziękowanie, ks. Maciej Biedroń

Furca.org