W dniach 26-28 kwietnia 2016r na wydziale komunikacji społecznej Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie obył się już 10. kongres poświęcony środkom masowego przekazu pt. „Udział i wymiana: zarządzanie komunikacją w Kościele w środowisku cyfrowym”.

Większość prelekcji poświęcona była w dużej mierze komunikacji w dobie mediów społecznościowych, nowym trendom i metodom pracy.
W konferencji uczestniczyło ok. 300 uczestników z 30 krajów. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami z różnych krajów i kultur.

Polskę reprezentowali księża: Piotr Studnicki – zastępca rzecznika Archidiecezji Krakowskiej, Paweł Rytel – rzecznik prasowy konferencji Episkopatu Polski, Dariusz Raś – dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach i Rafał Leśniczak – redaktor naczelny „Wiadomości Archidiecezjalnych Łódzkich”. Wszyscy księża to oczywiście absolwenci Uniwersytetu Św. Krzyża w Rzymie.

Ks. Rafał Leśniczak wygłosił referat pt. „Komunikowanie Kościoła katolickiego w Polsce w obliczu wyborów prezydenckich w 2015 roku i jego percepcja przez opinię publiczną”.

Furca.org