A to dalsze słowa słowa pożegnania księdza.

Niecały rok minął od czasu gdy pojawiłem się we wspólnocie parafialnej Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach, a wiele dobra i łask zostało mi dane w tym czasie. Za nie przede wszystkim chciałem w tę ostatnią niedzielę mojej posługi podziękować Bogu. Bo choć kapłaństwo jest służbą dla braci, to jest także uświęceniem dla nas i czasem Bożego błogosławieństwa.

Podczas ostatniej niedzielnej Mszy św. w moje dziękczynienie włączyło się wiele osób. Wielu z nich mogłem poznać osobiście przez wspólnoty do których zostałem posłany: duszpasterstwo młodzieży, służbę liturgiczną, ale także wielu, których nie znam imiennie, choć kroczyliśmy tą samą drogą do Ojca. Wiele ciepłych i serdecznych słów zostało wypowiedzianych, a z nich zapamiętałem szczególnie te o pamięci w modlitwie.

Po Mszy schola młodzieżowa zaimprowizowała krótkie muzyczne wielbienie, w którym pojawił się także hymn Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim. Ten śpiew raz jeszcze złączył nasze serca by wspólnie oddać Bogu chwałę. Za tę parafię, proboszcza, księży i wszystkich parafian, Bogu niech będą dzięki!

Furca.org