4 lutego 2018 odbyła się w rodzinnym Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na warszawskiej Saskiej Kępie Msza Prymicyjna ks. Adama Sołomiewicza. Ks Adam przyjął święcenia prezbiteriatu z rąk ks. kardynała Giuseppe Bertollo w rzymskiej Bazylice św. Eugeniusza 29 kwietnia 2017 roku. Należy do Stowarzyszenia Kapłańskiego Świętego Krzyża i jest wiernym Opus Dei, Prałatury Personalnej Kościoła Katolickiego.
Na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie i Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie studiował teologię, etykę, filozofię i antropologię. O swoich studiach tak mówi” uważam, że tak dobre wykształcenie, które uzyskałem w ciągu sześciu lat studiów w Rzymie i w Pampelunie, pomoże mi w znaczącym stopniu być kapłanem, który nie szuka samego siebie, ale tego, jak służyć Panu Bogu i ludziom z rosnącym oddaniem.”
W Mszy Prymicyjnej uczestniczyła rodzina, przyjaciele, sąsiedzi z parafii, członkowie Opus Dei oraz wolontariusze z Fundacji FURCA. Przewodniczył jej ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski – wikariusz regionalny w Polsce, który życzył młodemu kapłanowi, aby jego powołanie kapłańskie było służbą w duchu sportowym czyli z radością, pomysłem i zaangażowaniem wszystkich talentów. Dobry ksiądz to taki, który potrafi towarzyszyć w dobrych i złych chwilach swoim wiernym, podkreślał ks. Stefan.
Na zakończenie Maszy ks. Adam otrzymał serdeczne i wzruszające życzenia od parafian i swoich wychowawców szkolnych, a wszystkim udzielił specjalnego Błogosławieństwa i odpustu.

Furca.org