24 sierpnia 2017, w wieku 59 lat zmarł ks. prof Stanisław Warzeszak. Był wieloletnim Krajowym Duszpasterzem Służby Zdrowia. Kierował Katedrą Bioetyki i Ekoteologii na UKSW w Warszawie. Uczył również w Grodnie i Petersburgu. Od 2012 roku był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na stołecznym Wrzecionie. Miał za sobą 35 lat kapłaństwa.

Więcej na temat działalności oraz wspomnienia ze studiów ks. Warzeszaka można przeczytać tutaj.

Podczas Mszy pogrzebowej ks. kard. Kazimierz Nycz wspominał:

Miał w sobie ks. prof. Stanisław ogromnie wiele cech niezwykłych. Był człowiekiem uzdolnionym, utalentowanym, ale przy tym ogromnie systematycznym i pracowitym. Był człowiekiem, który umiał łączyć naukę z duszpasterstwem.

Grażyna Rybak, lekarz pediatra z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich:

Motywował nas, abyśmy swoją wiarę przekładali na to, jak wykonujemy nasze obowiązki. To jego parafia stała się miejscem spotkań medyków. – Bardzo mu zależało, aby w Warszawie powstała poradnia bioetyczna. Kładł także nacisk na formację kapelanów posługujących w placówkach medycznych.

Parafianie i studenci wspominają go, jako dobrego, mądrego, skromnego i oddanego ludziom człowieka:

W pobliskiej do UKSW parafii na Wrzecionie w Warszawie, w której Ksiądz został później proboszczem powstały i rozwinęły się liczne dzieła miłosierdzia i dzieła ewangelizacyjne. Można powiedzieć wręcz, że jest to parafia wzorcowa! Same ogłoszenia niedzielne wygłaszane pod koniec Mszy św. o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, zajmowały nawet kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Nigdy nie zapomnę, jak na początku urzędowania w parafii, Ksiądz zbudował prowizoryczną ambonę na ulicy i do zwykłych przechodniów wygłaszał katechezę. Czy są jeszcze tacy proboszczowie? Polecajmy serdecznie św. pamięci Ks. prof. Warzeszaka Panu Bogu w modlitwie!

Furca.org